CURRENT LOCALE pl-pl

1
Koszyk
2
Twoje dane
3
Potwierdzenie
4,7 gwiazdki z ponad 2000 recenzji
  • Zamówienie złożone w dni robocze przed 21:30, wysyłane jest tego samego dnia!
  • 30-dniowe prawo do zwrotu
  • Bezpieczne zakupy z odroczoną płatnością: Kup teraz, zapłać później!
  • Bezpłatna dostawa już od 500 zł
  • Zamówienie złożone w dni robocze przed 21:30, dostarczane jest w ciągu 2 do 4 dni roboczych!
Uchwyty i kotwy do słupówNośniki i UchwytyStrona główna

Filtry

Kotwa H i kotwa TT

22 produktów
MARKA A DLA WSZYSTKICH ŚRUB, WKRĘTÓW I INNYCH ELEMENTÓW MOCUJĄCYCH
TANIEJ NIŻ W MARKETACH BUDOWLANYCH
BEZPŁATNA DOSTAWA JUŻ OD 500 ZŁ
MARKA A DLA WSZYSTKICH ŚRUB, WKRĘTÓW I INNYCH ELEMENTÓW MOCUJĄCYCH
TANIEJ NIŻ W MARKETACH BUDOWLANYCH
BEZPŁATNA DOSTAWA JUŻ OD 500 ZŁ

Kotwa H i kotwa TT

Planują Państwo montaż ogrodzenia, wiaty lub zadaszenia? Dzięki tym niezwykle wytrzymałym kotwom H i kotwom TT można bez problemu zakotwić ciężkie konstrukcje budowlane w swoim ogrodzie. Dzięki przemyślanemu kształtowi litery H, kotwy H są mocniejsze niż nasze ocynkowane uchwyty płaskie do słupów lub uchwyty szpiczaste. Kotwy firmy Wovar w tym kotwy H dostępne są dla słupów 7 x 7 cm, 9 x 9 cm i 12 x 12 cm. Kotwy wykonane są ze stali ocynkowanej ogniowo. Ten rodzaj stali jest niezwykle wytrzymały i bardziej odporny na rdzę niż np. stal ocynkowana.

Jak widać na zdjęciach, różnica między kotwami H i TT polega na kształcie. Uchwyty do słupów typu H mają kształt litery H, a uchwyty do słupów typu TT mają kształt litery TT. Podstawy do słupów typu TT służą do mocowania słupów do kamienia, betonu lub drewna. Za pomocą podstaw do słupów H osadza się słupy w betonie. Krótko mówiąc, na twardym podłożu należy zawsze stosować kotwy do słupów TT.

Czy kotwy H lub TT nie są tym, czego szukasz? Oferujemy również uchwyty płaskie do słupów i kotwy szpiczaste do słupów. Wolisz używać regulowanych uchwytów do słupów? W takim razie spójrz na nasze uchwyty kolumnowe do słupów.

Montaż podstaw do słupów H i podstaw do słupów TT nie musi być skomplikowany. Ważne jest jednak, aby zrobić to we właściwy sposób. W rzeczywistości istnieje różnica w montażu kotew H i kotew TT.

Umieszczanie kotwy H

Przed umieszczeniem podstaw do słupów H należy najpierw wykopać dziurę w ziemi. Zalecamy zakotwienie tego uchwytu do słupa za pomocą szybkowiążącego cementu. Gwarantuje to, że Twoja konstrukcja nie będzie się już poruszać! Po około 30 minutach szybki cement twardnieje i można umieścić słupy. Zalecamy, aby po wykopaniu dołka na dnie umieścić kostkę brukową. Dzięki temu fundament nie zapada się. Podczas umieszczania uchwytu do słupa H należy upewnić się, że słup unosi się lekko nad ziemią, tak jak pokazano na zdjęciu obok. Pozwala to na całkowite spłynięcie wody deszczowej ze słupa, co zmniejsza ryzyko gnicia słupów drewnianych.

Po zakotwieniu uchwytu do słupa H należy umieścić słup. Do tego celu należy użyć śrub dwustronnych lub śrub karetki. Dla każdego uchwytu słupa podany jest właściwy rozmiar potrzebny do stabilnego zamocowania. Na przykład dla uchwytów do słupów 91 mm potrzebne są krótkie śruby z łbem stożkowym lub śruby zamkowe z łbem walcowym/gwintowane 8 x 120 mm.

Montaż kotwy TT

Nie potrzebujesz szybkiego cementu, aby zainstalować podstawę do słupa TT. Montujesz ją za pomocą śrub i kołków, które po prostu zamawiasz. Każdy uchwyt słupa TT posiada 4 otwory montażowe. Otwory te mają średnicę około 11 mm. Użyj naszych śrub z gwintem do drewna o grubości 10,0 mm, aby zakotwić uchwyt słupa TT. W przypadku konieczności wkręcenia śruby w kamień lub beton należy połączyć śruby gwintowane do drewna z kołkiem nylonowym 14 x 70 mm. W przypadku montażu na drewnie kołki nie są potrzebne.

Przykręcenie słupa do kotwy TT odbywa się za pomocą tzw. śrub mocujących słup o grubości 10,0 mm. W zależności od grubości słupów należy dobrać odpowiednią długość śrub. Dla słupów 7 x 7cm i 9 x 9 cm należy użyć naszej śruby mocującej 10 x 40 mm. W przypadku słupów 12 x 12 cm zalecamy stosowanie 10 x 50 mm. Pamiętaj, aby zawsze wstępnie nawiercić otwory wiertłem do twardego drewna o średnicy 8 mm.

Zamów kotwy H i kotwy TT

Zamów bardzo wytrzymałe podstawy do słupów H lub TT od firmy Wovar po najniższej cenie. Kotwy do słupów H i TT dostarczamy, z własnego magazynu w ciągu 2 do 4 dni roboczych na terenie całej Polski. Sprawdź minimalną ilość zamówienia na uchwyt do słupów, aby skorzystać z naszego rabatu ilościowego.

Dodatkowa korzyść dla firm budowlanych i ogrodników!

Firmy budowlane, rzemieślnicy i ogrodnicy zawsze korzystają z najniższych cen w ramach konta biznesowego. Otrzymasz standardowo 15% dodatkowego rabatu na każde zamówienie. Dodatkowo otrzymujesz stałą osobę kontaktową, przejrzystą historię zamówień oraz możliwość ekspresowej dostawy!