CURRENT LOCALE pl-pl

  • Zamówione dzisiaj, dostarczone w ciągu 4-7 dni roboczych
  • 30-dniowe prawo do zwrotu
  • Bezpieczne zakupy z odroczoną płatnością: Kup teraz, zapłać później!
  • Bezpłatna dostawa już od 500 zł
Kratka trawnikowaOgród

Filtry

Kratka trawnikowa

2 produktów

Kratka trawnikowa

Szukasz solidnego podkładu do żwiru lub łupków? Firma Wovar dostarcza wysokiej jakości kratki trawnikowe po najniższej cenie. Te tak zwane maty o strukturze plastra miodu sprawiają, że żwir lub kamienie ogrodowe pozostają na swoim miejscu i nie przesuwają się. Zapobiega to na przykład pozostawianiu kolein na podjeździe przez rower lub samochód. W firmie Wovar można kupić kratki trawnikowe w dwóch różnych rozmiarach. Mianowicie 39 x 77 x 3,2 cm i 120 x 80 x 2,5 cm. Dostępne kolory to biały, szary i czarny. 

Wybór odpowiedniego podłoża pod żwir ozdobny lub łupek ogrodowy jest niezwykle ważny. Dzięki temu żwir nie tylko pozostanie na swoim miejscu, ale także zapobiegniesz rozwojowi chwastów i trawy. Dzieje się tak, ponieważ kratki trawnikowe Wovar są wyposażone w agrowłókninę.

Zamów wysokiej jakości kratki trawnikowe w najniższej cenie w Wovar. Firma Wovar błyskawicznie dostarcza kratki z własnego magazynu. Dzięki temu zawsze możesz szybko rozpocząć pracę! Prowadzisz firmę budowlaną, rzemieślniczą lub zajmujesz się kształtowaniem krajobrazu? Następnie utwórz konto biznesowe, aby korzystać z dodatkowych korzyści, takich jak zniżki.

Czy kratki trawnikowe lub płyty żwirowe nie są dokładnie tym, czego szukasz? Firma Wovar dostarcza również plandeki, agrowłókninę, brezent. 

Zastosowanie dzielonych płyt firmy Wovar sprawia, że jazda samochodem i chodzenie nie stanowi już problemu. Pomyśl o chodzeniu na obcasach, korzystaniu z wózków inwalidzkich, samochodów i rowerów. Ponadto kratki trawnikowe Wovar są nie tylko super tanie, ale także wyposażone w agrowłókninę. Dzięki temu chwasty i trawa nie będą miały szansy wyrosnąć pomiędzy żwirem. Ponadto mata antykorzenna jest przepuszczalna, dzięki czemu woda deszczowa może łatwo odpływać.

Jak należy układać kratki trawnikowe?

Kratki trawnikowe są niezbędne, jeśli chcesz zainstalować żwir ozdobny lub łupek ogrodowy. Oprócz zakupu ważne jest oczywiście także prawidłowe zamontowanie tych kratek. Poniżej wyjaśniamy, jakie kroki należy podjąć, aby prawidłowo ułożyć kratki trawnikowe.

1. Zapewnienie właściwej podstawy

Ważne jest, aby fundament miał wystarczającą nośność. Ważne jest, aby na podłoże nanieść od 15 do 25 cm gęstego piasku lub mieszanki granulatów. Wytrzymałość nawierzchni żwirowej zależy od nośności podłoża, a nie od płyty żwirowej czy żwiru. Można tu rozróżnić kratki trawnikowe do ogrodu i na podjazd.

Podłoże pod płyty żwirowe w ogrodzie

Czy używasz kratki trawnikowe w swoim ogrodzie? Wówczas wysoka nośność nie jest konieczna. Podłoże z istniejącej gleby może być wystarczające, jeśli jest dobrze zagęszczone. Preferujemy jednak podłoże z gęstego piasku o grubości co najmniej 15 cm.

Fundamenty pod kratki trawnikowe na podjazd

Podczas wykonywania podjazdu fundament musi mieć dużą nośność. Dlatego należy zapewnić podkład z co najmniej 25 cm piasku lub mieszanego granulatu. Specjaliści i rzemieślnicy preferują kombinacje. Często wybierają 20 cm mieszanki granulatu, a następnie nakładają 5 cm piasku w celu wyrównania płyt.

2. Układanie kratki trawnikowej

Czy masz kratki trawnikowe bez płótna korzeniowego? Następnie, po instalacji, nałóż agrowłókninę. Upewnij się, że kilka pasów maty zachodzi na siebie co najmniej 30 cm. Złóż agrowłókninę na pół, aby uzyskać staranne wykończenie na brzegach. W ten sposób uzyskuje się staranne i napięte wykończenie krawędzi. Czy masz kratki trawnikowe, do których przyklejone są już maty antykorzenne? Wtedy nie trzeba ich zamawiać. 

3. Układanie kratek trawnikowych

Kratki trawnikowe firmy Wovar można łatwo łączyć ze sobą za pomocą systemu łączników. Dzięki temu można szybko i łatwo pokryć metry nawierzchni! Ułożyć kratki trawnikowe w połączeniu ze sobą. Ważne jest, aby stosować ogrodzenia krawędzi i pozostawić odstęp 1-2 cm między krawędzią a matami. Niestety, nie ma możliwości zamówienia kratek trawnikowych na wymiar. Możesz jednak łatwo skrócić swoje kratki za pomocą piły ręcznej lub wyrzynarki.

Wskazówka: Napełnianie kratek trawnikowych należy rozpocząć od strony, na której ułożono żwir. Od tego momentu zacznij działać wstecz. Umożliwia to przejazd taczką z pełnym ładunkiem po płytach wypełnionych żwirem i zapobiega uszkodzeniu kratek.