CURRENT LOCALE pl-pl

  • Zamówione dzisiaj, dostarczone w ciągu 4-7 dni roboczych
  • 30-dniowe prawo do zwrotu
  • Bezpieczne zakupy z odroczoną płatnością: Kup teraz, zapłać później!
  • Bezpłatna dostawa już od 500 zł
LameleOgród

Popularne produkty

Często zadawane pytania

Lamele

Szukasz lamele obrotowe do ogrodu? Firma Wovar dostarcza obrotowe lamele Flex Fence ze stali nierdzewnej w różnych długościach: 50 cm, 95 cm, 165 cm, 210 cm ( 2 x 110 cm ). Dzięki prowadnicom do obrotowych lameli można łatwo stworzyć własne obrotowe ogrodzenie, obrotowy dach lub wykonaną na zamówienie obrotową ściankę działową. Szyny wykonane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu nie rdzewieją. Piękne na dach, werandę lub do ogrodu. 

Wystarczy zmontować impregnowane deski ogrodzeniowe z drewna sosnowego lub gładko struganego twardego drewna, aby w krótkim czasie stworzyć własną, obrotową przegrodę. 

Aby uzyskać najlepszy sposób montażu, należy wybrać deski o grubości od 1,6 do 1,8 cm i szerokości 14,5 cm. Chcesz się schronić przed wiatrem lub zablokować promienie słoneczne? Wystarczy zamknąć lamele obrotowe. Wolisz cieszyć się słońcem czy bryzą? Wystarczy otworzyć lamele obrotowe.

Zamów swoje prowadnice lameli obrotowych z magazynu firmy Wovar, a otrzymasz je w ciągu 2 do 4 dni roboczych na terenie całej Polski.

Wszystkie zestawy prowadnic do obrotowych lameli Flex Fance są dostarczane z wkrętami do mocowania szyn (prowadnic) do słupa drewnianego. Do mocowania desek zalecamy zamówienie ocynkowanych wkrętów 3,0 x 16 mm. Mają one odpowiednią długość, dzięki czemu nie przewiercają deski na wylot. Znajdą je Państwo w naszym asortymencie śrub z pełnym gwintem. Czy używasz desek z twardego drewna? Jeśli tak to, należy wstępnie nawiercić deski wiertłem do twardego drewna o grubości 2 mm. Znajdą je Państwo w naszym asortymencie wierteł do twardego drewna. 

Jakie deski wybrać do okiennic regulowanych?

Zalecamy wybór desek o grubości od 1,6 cm do 1,8 cm. Najbardziej idealna szerokość deski to 14,5 cm, dzięki czemu zawsze będziesz mógł ją prawidłowo obracać. Długość desek jest oczywiście zależna od Państwa oraz od powierzchni, na której chcą Państwo zainstalować okiennice obrotowe. Należy pamiętać, że długość desek może wynosić do 180 cm. Liczba potrzebnych desek różni się w zależności od systemu. Jeżeli decydujesz się na wersję o długości 95 cm, to potrzebujesz 8 desek. Dla wersji 165 cm potrzebujesz 14 desek. Nie należy układać desek ciasno przy uchwytach o szerokości 10 cm. Daje to drewnu przestrzeń do pracy.

Czy chciałbyś zainstalować lamele z listwami obrotowymi na większej długości? Upewnij się w takim razie, że zainstalowałeś drugi system. Następnie umieść drugi wspornik na środku tak, aby można było do niego przymocować dwie szyny. Daje to możliwość pracy na dużych długościach. 

Prowadnice do lameli obrotowych wykonane ze stali nierdzewnej

Prowadnice wykonane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu nie rdzewieją. Nie oznacza to jednak, że nie należy zwracać na nie uwagi. Aby stal szlachetna była odpowiednio pielęgnowana, radzimy co pół roku przetrzeć szyny wilgotną szmatką. Jest to szczególnie zalecane w rejonach nadmorskich, aby zapobiec przywieraniu cząsteczek soli do szyn. Do wykonania kompletnego zestawu ogrodzenia Flex Fence potrzebne są deski, które umieszcza się w prowadnicach. 

Lamele obrotowe Flex Fence można łatwo przyciąć za pomocą piły do metalu. Proszę zamówić również taką piłę, aby mogli Państwo przyciąć lamele na wymiar. Potrzebują Państwo dłuższego zestawu Flex Fence niż nasz najdłuższy wariant 165 cm? W takim razie wystarczy zmontować kilka szyn razem. Potrzebują Państwo szyny o długości 2,5 metra? Proszę kupić nasze szyny 165 cm i 95 cm. Wystarczy położyć je jedna na drugiej i skrócić mniejszą wersję o kolejne 10 cm, aby uzyskać dokładnie potrzebny wymiar. W poniższym filmie wyjaśniamy, jak skracać i wydłużać lamele obrotowe. 

Montowanie prowadnic lameli Flex Fence poziomo lub pionowo

Możliwe jest montowanie lameli obrotowych do ogrodu zarówno poziomo, jak i pionowo, w zależności od Państwa preferencji. Należy pamiętać, że odległość pozostaje w obu przypadkach taka sama i zalecamy stosowanie desek o długości do 180 cm. Tak więc zależy to od Ciebie, czy zainstalujesz swoje lamele obrotowe poziomo lub pionowo. Montujesz je w pionie? Upewnij się, że umieściłeś górną belkę na górze i dolną na dole, aby przymocować szyny ze stali nierdzewnej.

Na poniższym filmie można zobaczyć, jak zainstalować ramy żaluzji Flex Fence.

Ruchome deseczki

Wybierz spośród różnych rozmiarów prowadnic do lameli obrotowych Flex Fence firmy Wovar. Lamele są stale dostępne w magazynie, co oznacza dostawę w ciągu 2 do 4 dni roboczych na terenie całej Polski. Przy zakupie powyżej 500 zł otrzymają Państwo bezpłatną wysyłkę. Prowadzisz firmę budowlaną lub remontową, jesteś ogrodnikiem albo stolarzem? Załóż u nas konto biznesowe, aby skorzystać ze stałego rabatu dla firm. 

Dobrze wiedzieć: Zdarza się często, że obrotowe lamele wydają się być luźne w momencie przybycia, co może sprawić, że wyglądają na wiotkie i niestabilne (nie utrzymują ustawionej pozycji). Tak jednak nie jest, ponieważ to Państwo decydują, jak lekko lub mocno chcą regulować lamele. Dokonuje się tego poprzez dokręcenie nakrętki samokontrującej w profilu U prowadnicy lamela obrotowego Flex Fence. Do tego celu najlepiej użyć szczypiec do pomp wodnych. Im mocniej dokręcisz nakrętkę, tym lamele stabilniej będą się utrzymywać w żądanej pozycji otwarcia lub zamknięcia. Uwaga: Należy to jednak zrobić przed montażem, ponieważ później nie będzie można uzyskać dostępu do nakrętki.