CURRENT LOCALE pl-pl

  • Zamówione dzisiaj, dostarczone w ciągu 4-7 dni roboczych
  • 30-dniowe prawo do zwrotu
  • Bezpieczne zakupy z odroczoną płatnością: Kup teraz, zapłać później!
  • Bezpłatna dostawa już od 500 zł
Wkręty tarasoweWkrętyElementy złączne

Popularne produkty

Często zadawane pytania

Wkręty tarasowe

Podczas układania tarasu użyj tych najwyższej jakości wkrętów tarasowych firmy Wovar ze stali nierdzewnej 410. Taras to inwestycja sama w sobie. Dlatego nigdy nie należy oszczędzać na śrubach montażowych. Wkręty, których używasz do montażu desek tarasowych muszą wiele wytrzymać. Drewno pracuje przy zmianach pogody. Wkręty ocynkowane są wystarczająco mocne do montażu desek tarasowych, ale z czasem ulegają utlenieniu. Normalne wkręty ze stali nierdzewnej o jakości A2 lub C1 nie utleniają się, ale są znacznie bardziej miękkie niż wkręty ocynkowane. Zauważą Państwo, że wkręty te ciągle się wykruszają lub nie są w stanie sprostać pracy drewna. Dlatego, firma Wovar to Twój sklep internetowy z wkrętami do twardego drewna ze stali nierdzewnej. Wkręty te nadają się do desek tarasowych z drewna twardego oraz do montażu innych desek z drewna twardego. Oprócz naszych wkrętów do tarasów ze stali nierdzewnej 410, zobacz również nasze ocynkowane wkręty ogrodowe z gniazdem Torx! Zamówienia dostarczamy w ciągu od 2 do 4 dni roboczych na terenie całej Polski! 

Właściwości wkrętów tarasowych firmy Wovar

Wysokiej jakości wkręty tarasowe firmy Wovar są wykonane ze stali nierdzewnej 410. Wkręty te nie utleniają się i są tak samo wytrzymałe, jak wkręty ocynkowane. Dzięki specjalnej obróbce cieplnej wkręty do desek tarasowych są wyjątkowo twarde. Wkręty do tarasu firmy Wovar są w Belgii nazywane również wkrętami tarasowymi lub łącznikami tarasowymi. Wkręty posiadają bardzo głęboki napęd torx 25. Dzięki temu narzędzia nie wyślizgują się podczas wkręcania wkrętu. Oczywiście, firma Wovar dostarcza ten bit bezpłatnie z każdym pudełkiem wkrętów tarasowych. Płaski łeb stożkowy wkrętu jest od spodu wyposażony w żebra frezujące. W ten sposób wkręt zostaje mocno wciśnięty w drewno i uzyskuje się piękne wykończenie. Czy montują Państwo deski tarasowe strugane na płasko? W takim razie należy użyć wierteł pogłębiających firmy Wovar o średnicy np. 4 mm, aby uzyskać piękne pogłębienie dla naszych wkrętów do desek tarasowych.

Właściwa długość wkrętów tarasowych

Ponieważ wkręty mają gwint dzielony, deski tarasowe są mocno dociśnięte do konstrukcji nośnej. Dzięki poręcznej końcówce tnącej nie ma potrzeby nawiercania otworów w przypadku miękkiego drewna. Czy układacie Państwo deski podłogowe z drewna twardego? W takim razie konieczne jest wstępne nawiercenie otworów. Do tego celu należy użyć naszych wierteł do twardego drewna 3,5 mm. Właściwą długość wkrętów do desek tarasowych dobiera się mnożąc grubość deski podłogowej przez 2. Czy montujesz deski podłogowe o grubości 25 mm? W takim razie wybierz nasze (25 x 2 = 50 mm) wkręty do desek tarasowych 5 x 50 mm. Zadbaj również o właściwą odległość między deskami dzięki naszemu asortymentowi podkładek dystansowych. 

Podkładka dystansowa do desek tarasowych

Aby pięknie zamontować deski podłogowe, bardzo ważne są oczywiście wkręty. Oprócz wkrętów, odległość między deskami ma również wpływ na wygląd tarasu. Przekrzywione deski i różne odstępy między nimi mogą zepsuć piękny taras. Zapewnij równe odstępy za pomocą podkładek dystansowych firmy Wovar. Podkładka jest wielofunkcyjna i dlatego nadaje się do odstępów 5, 7, 8 i 10 milimetrów. Ponadto przy projektowaniu zwrócono szczególną uwagę na łatwość użytkowania. Dzięki temu podkładka dystansowa nie będzie łatwo wpadać pomiędzy deski tarasowe.

Najlepsza odległość, jaką należy zastosować, różni się w zależności od gatunku drewna. Wymieniliśmy najczęstsze odległości dla popularnych gatunków drewna:

  • 5 milimetrów: drewno Ipé, drewno Padouk i drewno modyfikowane termicznie.
  • 7 milimetrów: drewno Mukulungu, drewno Garapa, drewno Bankirai i drewno Camaru.
  • 8 milimetrów: szerokie elementy z drewna twardego od 19 centymetrów
  • 10 milimetrów: drewno modrzewiowe, Red Class, drewno impregnowane i wszystkie inne gatunki drewna iglastego.

Kup online wkręty tarasowe

Chcesz zbudować profesjonalny drewniany taras? Firma Wovar to marka oferująca odpowiednią kombinację zarówno wysokiej jakości jak i atrakcyjnych cen wkrętów tarasowych ze stali nierdzewnej. Skorzystaj z naszego atrakcyjnego rabatu ilościowego i zamów już dziś większą ilość pudełek wkrętów do tarasów. Firmy otrzymują dodatkowy rabat za pomocą osobistego kodu rabatowego. Chcesz zostać klientem biznesowym? Załóż u nas darmowe konto biznesowe i odkryj nasze korzystne ceny na wysokiej jakości wkręty do tarasów A ze stali szlachetnej 410 w rozmiarach 5 x 40 mm 5 x 50 mm, 5 x 60 mm, 5 x 70 mm i 5 x 80 mm. Te wkręty do tarasów mają łeb Torx dla zapewnienia dodatkowej przyczepności, punkt cięcia i doskonałą amortyzację pracy drewna. Zamów w firmie Wovar również inne materiały do budowy tarasów, takie jak regulowane wsporniki tarasowe i maty antykorzenne.

W przypadku gatunków drewna twardego, takich jak dąb, drewno twarde Garapa, Kapur i czerwony cedr, należy zawsze wybierać nasze wkręty ze stali nierdzewnej do dębu i drewna twardego Garapa. Są one specjalnie chronione przed ekstremalnymi kwasami garbnikowymi.

Mieszkasz na wybrzeżu lub zamierzasz zbudować taras wokół basenu? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wkrętami A4 ze stali nierdzewnej. Są one odporne na działanie powietrza o wysokiej zawartości soli lub kwasów.

Czy chcesz zakotwić drewno w kamieniu? W takim razie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na kołki wbijane lub kołki ramowe! Czy myślisz również o budowie dachu? Nie zapomnij w takim razie zamówić wkrętów z łbem stożkowym