CURRENT LOCALE pl-pl

  • Zamówione dzisiaj, dostarczone w ciągu 4-7 dni roboczych
  • 30-dniowe prawo do zwrotu
  • Bezpieczne zakupy z odroczoną płatnością: Kup teraz, zapłać później!
  • Bezpłatna dostawa już od 500 zł
Wkręty z łbem podkładkowym - podział na rodzajeWkrętyElementy złączne

Popularne produkty

Często zadawane pytania

Wkręty z łbem podkładkowym - podział na rodzaje

Te wkręty z łbem podkładkowym są również znane jako następca śrub z gwintem do drewna. W końcu dzięki głowicy Torx 40 można je szybciej obrabiać. Coraz więcej majsterkowiczów odkrywa te wkręty podczas budowy wiat i werand z modrzewia daglezjowego lub drewna impregnowanego. Wkręty z łbem podkładkowym firmy Wovar, są również nazywane wkrętami z łbem szczelinowym, wkrętami do konstrukcji drewnianych lub wkrętami z łbem stożkowym ściętym. Dzięki dużej główce wkręty te zapewniają również dużą siłę docisku i dużą powierzchnię nośną, idealną do konstrukcji drewnianych. Do wyboru są wkręty z łbem podkładkowym ocynkowane, które są mocniejsze od wkrętów ze stali nierdzewnej, ale z czasem mogą się lekko utleniać.

Wovar dostarcza niebiesko ocynkowane, żółto ocynkowane i nierdzewne wkręty z łbem podkładkowym na terenie całej Polski. Oferujemy również powlekane wkręty z łbem podkładkowym do stosowania w drewnie zawierającym kwas garbnikowy, takim jak dąb, garapa i czerwony cedr. Oprócz wkrętów z łbem podkładkowym, Wovar to także właściwy adres dla śrub zamkowych!

Wovar oferuje 5 różnych typów wkrętów z łbem podkładkowym, a mianowicie szare ocynkowane wkręty z łbem podkładkowym, żółte ocynkowane wkręty z łbem podkładkowym, wkręty z łbem podkładkowym ze stali nierdzewnej, czarne wkręty z łbem podkładkowym i powlekane wkręty z łbem podkładkowym.

Wkręty kontrujące ocynkowane

Wovar dostarcza wkręty z łbem podkładkowym wykonane ze stali ocynkowanej i stali nierdzewnej A2. Ocynkowane wkręty są mocniejsze niż wkręty ze stali nierdzewnej. Dlatego do cięższych konstrukcji zalecamy ocynkowane wkręty. Galwanizowane wkręty z łbem podkładkowym mogą się lekko utleniać w przypadku uszkodzenia. Dlatego podczas montażu należy używać wysokiej jakości bitów Torx 40 firmy Wovar. Są one idealnie dopasowane do wkrętów do blatów, dzięki czemu mają dodatkową przyczepność podczas wkręcania. Używając końcówek idealnie dopasowanych, zmniejszasz ryzyko uszkodzenia wkrętów z łbem podkładkowym podczas ich wkręcania. Dla zwiększenia komfortu podczas montażu naszych wkrętów, Wovar poleca magnetyczne uchwyty do bitów z 2 darmowymi bitami Torx 40. 

Wkręty z łbem podkładkowym ze stali nierdzewnej

Wkręty ze stali nierdzewnej z łbem podkładkowym są bardziej odpowiednie do mniej obciążających konstrukcji, takich jak przybudówka lub wiata. Dzięki wkrętom z łbem podkładkowym ściętym ze stali nierdzewnej możesz być pewien, że nie ulegną one utlenianiu. Stal nierdzewna A2 jest bardziej miękka niż stal ocynkowana. W rezultacie wkręty z łbem podkładkowym ściętym ze stali nierdzewnej mają mniejszą wytrzymałość niż wkręty ocynkowane z łbem podkładkowym ściętym. Wkręty mają poręczny punkt cięcia. Ponieważ wkręty z łbem podkładkowym ze stali nierdzewnej są bardziej miękkie niż wkręty z łbem podkładkowym ocynkowane, zalecane jest wstępne nawiercanie. Jest to łatwe dzięki naszym wiertłom do twardego drewna 6 mm.

Odkryj wkręty z łbem podkładkowym czołowej marki Wovar! Wiele projektów konstrukcji drewnianych wybiera wkręty z łbem podkładkowym płaskim z łbem Torx. Pozwala to na znacznie szybszą pracę niż w przypadku wkrętów gwintowanych do drewna. Ponadto wkręty Wovar z łbem podkładkowym płaskim z Torx są dostępne w rozmiarach do 30 cm. Wkręt do drewna z łbem podkładkowym ma gwint pod kątem. Ułatwia to wkręcanie wkrętu przez drewno. Ponadto wkręty te idealnie zagłębiają się w materiale.

Wkręty z łbem podkładkowym ze stali nierdzewnej A2 są wyjątkowo odpowiednie do konstrukcji z drewna dębowego. Dąb zawiera bardzo ekstremalne kwasy garbnikowe. Może to mieć wpływ na ocynkowane wkręty z łbem podkładkowym. Nie dzieje się tak w przypadku wkrętów z łbem podkładkowym ze stali nierdzewnej!

Wkręty z łbem podkładkowym żółte ocynkowane

Żółto-ocynkowane wkręty z łbem podkładkowym wyglądają lepiej na drewnie modrzewiowym i daglezjowym. Jeśli chodzi o wytrzymałość, wkręty z łbem podkładkowym są takie same. Żółte ocynkowane wkręty z łbem podkładkowym są nieco lepiej zabezpieczone przed rdzą i utlenianiem. Wynika to z żółtej powłoki cynkowej.

Czarne wkręty z łbem podkładkowym

Szukasz czarnych wkrętów z łbem podkładkowym? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce - do firmy Wovar. Czarne wkręty z łbem podkładkowym to te same mocne żółte ocynkowane wkręty z łbem podkładkowym, ale z piękną czarną powłoką na łbie. Oprócz tego, że są bardzo wytrzymałe, dzięki żółtej powłoce cynkowej są również bardziej odporne na rdzę. 

Powlekane wkręty z łbem podkładkowym do drewna twardego

Używasz twardego drewna i chcesz mieć pewność, że używasz właściwych wkrętów? Powlekane wkręty z łbem podkładkowym firmy Wovar posiadają dodatkową powłokę ochronną antykorozyjną AR. Chroni to wkręty z łbem podkładkowym ściętym przed kwasem garbnikowym, który znajduje się w tym twardym drewnie. Wkręty z łbem podkładkowym mają powłokę złożoną z różnych warstw, co zapewnia wkrętowi zdolność regeneracji. Tworzy to trwałą ochronę przed korozją. 

Kup wkręty z łbem podkładkowym

Zamów te ocynkowane wkręty z łbem podkładkowym już teraz w firmie Wovar. Zaopatrujemy osoby prywatne, zakłady przemysłu drzewnego, ogrodników, firmy budowlane, stolarzy i innych rzemieślników. Posiadając u nas konto biznesowe, firmy z branży drzewnej, budowlanej i ogrodniczej otrzymują dodatkowe korzyści, takie jak rabaty.

Czy budujesz dach? Zapoznaj się z naszymi poręcznymi wieszakami belek lub wieszakami do legarów . Czy chcesz przymocować drewno do kamienia? Można użyć naszych wysokiej jakości kołków rozporowych lub kołków ramowych.