CURRENT LOCALE pl-pl

1
Koszyk
2
Twoje dane
3
Potwierdzenie
4,7 gwiazdki z ponad 2000 recenzji
 • Zamówienie złożone w dni robocze przed 21:30, wysyłane jest tego samego dnia!
 • 30-dniowe prawo do zwrotu
 • Bezpieczne zakupy z odroczoną płatnością: Kup teraz, zapłać później!
 • Bezpłatna dostawa już od 500 zł
 • Zamówienie złożone w dni robocze przed 21:30, dostarczane jest w ciągu 2 do 4 dni roboczych!
Łączniki do pergoliNośniki i UchwytyStrona główna

Filtry

Łącznik narożny do pergoli 20x20 cm

6 produktów
MARKA A DLA WSZYSTKICH ŚRUB, WKRĘTÓW I INNYCH ELEMENTÓW MOCUJĄCYCH
TANIEJ NIŻ W MARKETACH BUDOWLANYCH
BEZPŁATNA DOSTAWA JUŻ OD 500 ZŁ

Łącznik narożny do pergoli 20x20 cm

Łączniki narożne do pergoli dla słupów 20 x 20 cm są dostępne wyłącznie w firmie Wovar! Te łączniki narożne umożliwiają zbudowanie własnej pergoli z belek i słupów 20 x 20 cm. Łączniki do pergoli mają wymiary netto 190 x 190 mm, co umożliwia współpracę zarówno ze słupami 19 x 19 cm, jak i 20 x 20 cm. Do wyboru są łączniki narożne 20 x 20 cm, elementy ścienne, elementy podłogowe i elementy przedłużające. Łączniki dostarczane są wraz z materiałami montażowymi, w tym śrubami, wkrętami i zaślepkami oraz, w razie potrzeby, pasującymi kołkami. Dzięki temu możesz rozpocząć montaż natychmiast po dostawie!

Oprócz łączników do słupów 20 x 20 cm oferujemy również łączniki do pergoli dla innych formatów belek. Na przykład, możesz skontaktować się z nami w sprawie połączeń narożnych pergoli 12x12 cm lub naszych łączników narożnych 15x15 cm.

Myślisz o zainstalowaniu harmonijkowej rolety rzymskiej na swojej pergoli? A może chciałbyś powiesić na swojej pergoli coś innego, aby chronić się przed słońcem? Firma Wovar może Ci w tym pomóc! Zapoznaj się w takim razie z naszą ofertą luksusowych harmonijkowych rolet rzymskich. Nie zapomnij również zamówić drobnych akcesoriów łączących, takich jak karabinki i karabinki obrotowe!

W naszej ofercie połączeń pergoli znajdą Państwo różne rodzaje łączników, w tym elementy podłogowe, połączenia ścienne i elementy łączące. Wszystkie typy mogą być stosowane do 1 słupa pionowego, a różnica polega na ilości pasujących belek poziomych. Do wyboru jest element narożny 2-, 3- lub 4-kierunkowy dla belek o wymiarach 20 x 20 cm.

Poniżej znajduje się pomocny film na temat tworzenia własnej pergoli!

Wykonanie pergoli

Poniżej przedstawiamy pokrótce kroki, jak samodzielnie wykonać pergolę. Kroki te można również zobaczyć na filmie "Zrób własną pergolę":

 1. Najpierw ułóż belki wieńcowe na ziemi.
 2. Połączyć 4 belki za pomocą elementów narożnych pergoli.
 3. Umieść łącznik narożny na każdym narożniku, wyrównując z otworami na śruby na obu belkach.
 4. Przymocuj elementy narożne za pomocą dostarczonych wkrętów do drewna, podkładek nylonowych i zakończ czarnymi zaślepkami. Należy pamiętać o wstępnym nawierceniu drewna wiertłem do drewna twardego 6 mm.
 5. Przymocuj kolejno słupy do elementów narożnych i ustaw pergolę na właściwym miejscu.
 6. Aby pergola była bardziej wytrzymała, można zainstalować ukośne belki nośne (zastrzały). Upewnij się, że słupy są wypoziomowane pod belkami wieńcowymi.
 7. Na koniec należy zamontować elementy podłogowe, aby przymocować pergolę do podłoża. Można to zrobić na drewnianej lub betonowej podstawie. Nie zapomnij użyć kołków do betonowej powierzchni.

Pergola w domu

Oczywiście, można również zamontować pergolę na ścianie. W takim przypadku potrzebujesz tylko 2 słupów. Do montażu w ścianie mamy specjalne uchwyty ścienne do pergoli, zarówno dla lewej jak i prawej strony. Elementy te są również dostarczane wraz z materiałami montażowymi. Elementy ścienne mają również 1 stronę otwartą. Upewnij się, że są one umieszczone po wewnętrznej stronie pergoli. W ten sposób pergola wygląda z zewnątrz ładnie i elegancko. Nawierć wstępnie ścianę wiertarką udarową 12 × 160 mm na głębokość około 7 cm. Zamontuj element bezpiecznie i nie zapomnij użyć dostarczonych nylonowych kołków.

Pergola drewniana

Pergole mogą być wykonane z drewna twardego lub impregnowanego drewna miękkiego. Zalecamy, aby zawsze wybierać jeden rodzaj drewna dla całej pergoli. W ten sposób pergola będzie miała jeden kolor i będzie wydawała się dużo bardziej estetyczna i stylowa. Czy stawiasz na trwałość i chcesz mieć pewność, że Twoja pergola będzie miała długą żywotność? Wtedy najlepiej wybrać drewno twarde. Impregnowane drewno miękkie jest mniej trwałe niż drewno twarde. Nie ma to jednak wpływu na wytrzymałość pergoli. 

Tkanina do pergoli

Chcesz, aby Twoja pergola była kompletna? Możesz w takim razie skontaktować się z firmą Wovar w sprawie wszystkich akcesoriów! W sprzedaży posiadamy również szeroki wybór tkanin zaciemniających chroniących przed słońcem takich jak np. harmonijkowe rolety rzymskie. Niezbędne elementy mocujące rolety, takie karabińczyki i karabinki obrotowe, można zamówić bezpośrednio u nas! Oprócz elementów pergoli firma Wovar sprzedaje również uchwyty do słupów.