CURRENT LOCALE pl-pl

1
Koszyk
2
Twoje dane
3
Potwierdzenie
4,7 gwiazdki z ponad 2000 recenzji
 • Zamów do godziny 18:00, wysyłka dziś
 • 30-dniowe prawo do zwrotu
 • Bezpieczne zakupy z odroczoną płatnością: Kup teraz, zapłać później!
 • Bezpłatna dostawa już od 500 zł
 • Zamówienie złożone w dni robocze przed 21:30, dostarczane jest w ciągu 2 do 4 dni roboczych!
Obrzeża ogrodoweOgródStrona główna

Popularne produkty

Często zadawane pytania

Obrzeża ogrodowe

Szukasz obrzeży ze stali Corten lub obrzeży syntetycznych do swojego ogrodu? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce, do firmy Wovar. Stal Corten jest produktem trwałym dzięki specjalnej obróbce i ma ten piękny, luksusowy, rdzawy kolor. Firma Wovar dostarcza również obrzeża stalowe, dostępne w wersji ocynkowanej i czarnej. Możesz również skontaktować się z nami w sprawie obrzeży z tworzywa sztucznego w różnych kolorach. W ten sposób możesz ładnie dopasować kolor do swojego ogrodu. Zarówno obrzeża ze stali Corten , jak i obrzeża z tworzywa sztucznego są elastyczne, co pozwala na tworzenie obrzeży dla krętych ścieżek ogrodowych i okrągłych rabatów kwiatowych.

Obrzeża firmy Wovar nadadzą Twojemu ogrodowi niepowtarzalny i zadbany wygląd. Za pomocą obrzeża można otoczyć żwir, tłuczeń i rabaty kwiatowe. Zastosowanie obrzeży tworzy subtelne różnice wysokości w ogrodzie, co daje zabawny i przestrzenny efekt. Krótko mówiąc, obrzeża firmy Wovar nadają ogrodowi schludny i niepowtarzalny wygląd, a przy tym są trwałym wyborem.

Elastyczne obrzeża

Obrzeża firmy Wovar są dostarczane w różnych typach: obrzeża ze stali Corten, obrzeża ze stali czarnej, obrzeża ze stali ocynkowanej i obrzeża z tworzywa sztucznego. Obrzeża z czarnej, ocynkowanej stali Corten można łatwo zsunąć ze sobą za pomocą wygodnego systemu przesuwnego. Każdy rodzaj obrzeża jest elastyczny, dzięki czemu można je wyginać w najróżniejsze kształty. Obrzeża z tworzywa sztucznego składają się z całych rolek po 10 metrów, które można łatwo skrócić.

Obrzeża ze stali Corten

Najbardziej popularnym obrzeżem jest nasze obrzeże ze stali Corten. Ma ono przepiękny „rdzawy” kolor, który nadaje ogrodowi piękny wygląd. Te zamknięcia krawędzi ze stali Corten są dostępne wyłącznie u nas w trzech różnych wysokościach: 16, 24 i 40 cm.

Ogrodzenie graniczne ze stali Corten oferowane jest w modułach po 106 cm za sztukę. Krawędzie zsuwa się razem za pomocą poręcznego systemu. Pozwala to na samodzielne ułożenie własnego obramowania ze stali Corten w dowolnej długości. Krawędzie są również elastyczne, dzięki czemu można samodzielnie tworzyć zagięcia i narożniki. Oprócz tworzenia podwyższonych obrzeży, można również wykorzystać ten materiał do budowy pięknych donic ze stali Corten.

Najpopularniejsze obrzeża to nasze obrzeża ze stali Corten o wymiarach 106 x 16 x 0,15 cm (DxWxS), które mają wysokość 16 cm. Nie tylko mają piękny „rdzawy” wygląd, ale w firmie Wovar są również dostępne w super cenie! Montaż naszych obrzeży jest bardzo prosty. Poniżej wyjaśniamy szczegółowo, jak to zrobić.

Montaż obrzeży

Jak samemu zainstalować obrzeża? Poniżej wyjaśniamy w 5 prostych krokach, jak można łatwo zainstalować nasze krawędzie w swoim ogrodzie. Za przykład posłużyły nam obrzeża ze stali Corten.

 • Krok 1: Zdecyduj, gdzie będziesz używać krawędzi i oblicz liczbę metrów, których będziesz potrzebować. Wskazówka: Możesz również wykonać kąty proste, używając po prostu kamienia lub kawałka drewna podczas zaginania (zobacz również instrukcję użycia z załączonymi zdjęciami z każdego produktu).
 • Krok 2: Wykop w ziemi rów w miejscu, w którym chcesz zainstalować krawędź ze stali Corten. Głębokość można ustalić samodzielnie, ale zalecamy głębokość ok. 130 mm dla uzyskania ładnego wykończenia.
 • Krok 3: Umieść obrzeża w szczelinie i zsuń je razem. Zabezpiecz krawędzie obrzeża, zaginając zakładkę. 
 • Krok 4: Wbij kołki w ziemię za pomocą gumowego młotka. Użyj poziomicy, aby, wypoziomować obrzeża. Do wzmocnienia wysokich krawędzi brzegowych można użyć palików z twardego drewna 6x6 cm. Dzięki elastyczności krawędzi można w razie potrzeby skrócić obrzeża ogrodowe.
 • Krok 5: Wypełnij wykop np. żwirem lub ziemią. Zależy to od zastosowania krawędzi.

Szybsze rdzewienie stali Corten

Państwa krawędzie ze stali Corten mogą nie być całkowicie pokryte „rdzawą” patyną w momencie przybycia. Proces utleniania może trwać nawet do 6 tygodni, zanim osiągnie pełny efekt. Aby przyspieszyć proces utleniania krawędzi ze stali Corten, można skorzystać z poniższych wskazówek:

 1. Odtłuścić stal środkiem czyszczącym, co spowoduje usunięcie warstwy wosku ze stali Corten.
 2. Rozpuść trzy duże łyżki stołowe soli w 10 litrach ciepłej wody.
 3. Roztwór soli wlać w dużej ilości na stal Corten, za pomocą spryskiwacza do roślin lub konewki.
 4. Stal Corten zacznie zmieniać kolor na piękny pomarańczowy w ciągu kilku dni. Zamiast soli można również użyć kwasu, na przykład octu.

Obrzeża plastikowe

Firma Wovar dostarcza również obrzeża ogrodowe wykonane z tworzywa sztucznego w trzech różnych kolorach: zielonym, szarym i czarnym. Obrzeże z tworzywa sztucznego ma wysokość 15 cm, grubość 3 mm i jest dostarczane w kompletnej rolce o długości 10 metrów. Obrzeże jest również elastyczne, co pozwala na ułożenie go w dowolnej pozycji. Dzięki temu można łatwo samodzielnie wykonać zagięcia lub narożniki. Ponadto obrzeża są całkowicie odporne na gnicie, wstrząsy i duże zmiany temperatury. To sprawia, że krawędzie są wyjątkowo "trwałe", ponieważ wytrzymują bardzo długo.

Plastikowe obrzeża można łatwo zamontować za pomocą dołączonych kołków uziemiających. Zapewnia to dodatkową wytrzymałość krawędzi.

Obrzeża stalowe

Innym popularnym rodzajem obramowania jest obrzeże stalowe, które może dać Ci właśnie taki wygląd obrzeża ogrodowego, jakiego szukasz. Oprócz naszych obrzeży ze stali Corten, znajdziecie Państwo również obrzeża żelazne w kolorze szarym ocynkowanym i czarnym. Obrzeża stalowe, podobnie jak obrzeża ze stali Corten, można łatwo wsuwać w siebie, co umożliwia ich prosty montaż. Obrzeże stalowe jest jak żelazo, mocne i bardzo wytrzymałe, a dzięki pięknej powłoce nie ulegnie szybkiemu uszkodzeniu.

Zamawianie obrzeży

Zamów obrzeża ogrodowe ze stali Corten, stali ocynkowanej, stali czarnej lub tworzywa sztucznego w najniższej cenie w Firmie Wovar. Dzięki poręcznym wkładkom montaż obrzeży firmy Wovar jest niezwykle prosty. Skorzystaj z naszego wysokiego rabatu ilościowego przy zamówieniu! Firmy budowlane, ogrodnicy i firmy remontowe otrzymują dodatkowe korzyści, takie jak zniżki przy posiadaniu konta biznesowego .

Ponadto dostarczamy obrzeża ogrodowe ze stali Corten na terenie całej Polski w ciągu 2 - 4 dni roboczych. Do wyboru są wysokości 16, 22 i 40 cm.