CURRENT LOCALE pl-pl

1
Koszyk
2
Twoje dane
3
Potwierdzenie
4,7 gwiazdki z ponad 2000 recenzji
 • Zamówione dzisiaj, dostarczone w ciągu 4-7 dni roboczych
 • 30-dniowe prawo do zwrotu
 • Bezpieczne zakupy z odroczoną płatnością: Kup teraz, zapłać później!
 • Bezpłatna dostawa już od 500 zł
Postsaver - Ochraniacze na słupyUchwyty i kotwy do słupówNośniki i Uchwyty

Filtry

Postsaver - Ochraniacze na słupy

10 produktów
MARKA A DLA WSZYSTKICH ŚRUB, WKRĘTÓW I INNYCH ELEMENTÓW MOCUJĄCYCH
TANIEJ NIŻ W MARKETACH BUDOWLANYCH
BEZPŁATNA DOSTAWA JUŻ OD 500 ZŁ

Postsaver - Ochraniacze na słupy

Czy chcesz umieścić drewniane słupy bezpośrednio w ziemi? W takim razie użyj ochraniaczy na słupy Postsaver firmy Wovar. Jeśli normalnie umieścisz drewniany słup w ziemi, po pewnym czasie zacznie on gnić. Stosując naszą osłonę do słupów Postsaver zapewniasz prawidłową ochronę Twoich słupów drewnianych przed gniciem, pleśnią, bakteriami, wilgocią i innymi czynnikami powodującymi gnicie słupów. Postsavers mają działanie antygrzybiczne i dwukrotnie przedłużają żywotność słupa drewnianego. Postsavers są przeznaczone do impregnowanego drewna, takiego jak daglezja, sosna i świerk.

Postsaver składa się z dwóch warstw: zewnętrznej warstwy ciężkiego polietylenu i wewnętrznej warstwy topliwego bitumu, który mocno przylega do słupa. Postsaver ma długość 35 cm i jest dostępny dla różnych rozmiarów słupów. Nakłada się je za pomocą palnika gazowego, który topi wewnętrzną warstwę i w ten sposób łączy ją ze słupem. To podwaja żywotność słupów drewnianych. Osłony słupów zapewniają co najmniej 20-letnią gwarancję na solidny słup drewniany w gruncie.

Osłony słupów Postsaver są dostępne w różnych typach i rozmiarach, zarówno dla słupów kwadratowych jak i okrągłych. Popularne rozmiary to te dla słupów okrągłych 90 lub 100 mm oraz kwadratowych 75 x 75 mm i 90 x 90 mm. Szukasz rozmiaru, którego nie możesz u nas znaleźć? Daj nam znać, a my zaczniemy pracować dla Ciebie i chętnie pomożemy rozwiązać ten problem.

Nawet przy zastosowaniu drewna doskonałej jakości zdarza się, że po pewnym czasie zaczyna ono gnić, gdy słupy są umieszczone bezpośrednio w ziemi. Osłony Postsaver do impregnowanych słupów drewnianych zapobiegają gniciu drewna i podwajają żywotność Twoich drewnianych słupów. Są odporne na wilgoć, gnicie drewna, pleśń, minerały i bakterie obecne w glebie.

Zalety osłony słupa Postsaver

Umieszczenie drewnianego słupa bezpośrednio w ziemi jest znacznie łatwiejsze niż stosowanie innych metod kotwienia. Często nie ma miejsca na uchwyt słupa i wylanie betonu, dlatego sam słup jest umieszczany bezpośrednio w ziemi. Z ochraniaczem słupów Postsaver można umieszczać słupy bezpośrednio w ziemi z zachowaniem perfekcyjnej ochrony drewna.

 Zalety stosowania Postsavera:

 • Zapobiega gniciu słupa
 • Podwaja żywotność drewnianych, impregnowanych słupów
 • Przyjazny dla środowiska
 • Tani
 • Dostępny w wielu rozmiarach
 • Łatwy montaż, łatwiejszy niż malowanie

Jakiego palnika potrzebuję?

Do mocowania naszych osłon słupów można używać różnych palników. Czy musisz umieścić tylko kilka osłonek na słupy? Wtedy odpowiedni jest prosty palnik dachowy, który można łatwo zapalić za pomocą zapalniczki lub zapałek. Nadaje się do tego również palnik do farb lub pistolet na gorące powietrze.

W przypadku konieczności umieszczania większych ilości osłonek na słupy zalecamy użycie profesjonalnego palnika dachowego z zapłonem elektrycznym i większą mocą grzewczą. Dzięki temu Postsaver szybko obkurcza się wokół słupa.

Jak zainstalować osłonę słupa Postsaver?

Przed założeniem ochraniacza na słup, drewno musi być całkowicie suche. Zapobiega to wewnętrznemu gniciu słupa. Czy słup jest jeszcze wilgotny? Pozwól mu najpierw wyschnąć lub wysusz go samodzielnie, kierując palnik gazowy na słup z pewnej odległości. Aby zamocować Postsaver, wykonaj poniższe czynności:

 • Określić miejsce osadzenia słupa i głębokość wprowadzenia;
 • Narysuj linię na słupie na poziomie ziemi, dodaj 5 cm i narysuj kolejną linię;
 • Umieść górną część osłony słupa na górnej linii, tak aby osłona słupa zawsze wystawała 5 cm nad ziemię, gdy słup jest na swoim miejscu;
 • Trzymając palnik gazowy w odległości ok. 30-40 cm od słupa, wypalić na nim Postsaver;
 • Palić osłonę tak długo, aż Postsaver dobrze się przyklei do słupa, trwa to od 6 do 30 sekund;
 • W przypadku słupów okrągłych należy pamiętać o wypaleniu dodatkowo 5 cm nad i pod słupem, aby osłona słupa dobrze przylegała. Podczas procesu palenia obracać słup powoli;
 • W przypadku słupów kwadratowych należy wypalić Postsaver obok siebie. Po każdej stronie należy użyć mokrego wałka malarskiego, aby prawidłowo rozwałkować Postsaver;
 • Pozostawić do ostygnięcia na 5 minut i słup jest gotowy do osadzenia w ziemi.

Zamów ochraniacze słupów Postsaver 

Zamów ochraniacze na słupy Postsaver w konkurencyjnej cenie w firmie Wovar. Dostępne w różnych rozmiarach, zarówno do słupów okrągłych, jak i kwadratowych. Firmy działające w branży budowlanej i ogrodniczej mogą korzystać z dodatkowych korzyści, takich jak rabaty w przypadku posiadania konta biznesowego. Przy zakupie większej ilości można skorzystać z naszego atrakcyjnego rabatu ilościowego.

Szukasz innego rodzaju zakotwienia słupów? Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą w kategorii uchwyty i kotwy do słupów. Tutaj znajdziesz też kotwy szpiczaste do słupów, uchwyty płaskie do słupów, kotwy H i TT, podstawy słupów regulowane i podstawy słupów kotwy wpuszczane. Aby uzyskać solidne połączenie z drewnem, zalecamy użycie naszych wkrętów z łbem stożkowym lub śrub zamkowych.