CURRENT LOCALE pl-pl

1
Koszyk
2
Twoje dane
3
Potwierdzenie
4,7 gwiazdki z ponad 2000 recenzji
  • Zamówienie złożone w dni robocze przed 21:30, wysyłane jest tego samego dnia!
  • 30-dniowe prawo do zwrotu
  • Bezpieczne zakupy z odroczoną płatnością: Kup teraz, zapłać później!
  • Bezpłatna dostawa już od 500 zł
  • Zamówienie złożone w dni robocze przed 21:30, dostarczane jest w ciągu 2 do 4 dni roboczych!

Filtry

Kotwy sztormowe

7 produktów
MARKA A DLA WSZYSTKICH ŚRUB, WKRĘTÓW I INNYCH ELEMENTÓW MOCUJĄCYCH
TANIEJ NIŻ W MARKETACH BUDOWLANYCH
BEZPŁATNA DOSTAWA JUŻ OD 500 ZŁ

Kotwy sztormowe

Planujesz budowę domu, dachu lub szopy? W niektórych przypadkach warto zastosować dodatkową ochronę przed burzą. Można użyć kotew sztormowych. Kotwa sztormowa zapewnia dodatkową wytrzymałość konstrukcji. Dzięki temu konstrukcja pozostanie na swoim miejscu nawet przy silnym wietrze. Burze i silne wiatry nie stanowią już zagrożenia dla domu lub zadaszenia. Kotwa burzowa jest przykręcana do belek dachu i do ściany. Zapewnia to wyjątkowo mocne połączenie między dachem a resztą konstrukcji. Kotwa sztormowa przypomina kotwę napinającą lub hakową, w której w połowie długości kotwy następuje zakręt o 90 stopni. W ten sposób tworzy się połączenie z boku belki ze ścianą nośną, która jest prostopadła do belki. 

Aby kotwa burzowa działała jak najlepiej, należy użyć mocnych materiałów mocujących. Wovar ma kilka możliwości w tym zakresie. Pomyśl na przykład o wkrętach ogrodowych , wkrętach do płyt wiórowych, śrubach zamkowych, śrubach gwintowanych do drewna lub wkręty z łbem stożkowym. Dzięki tym wkrętom i śrubom Twoje zabezpieczenie przed burzą jest dobrze przymocowane!

Wybierz kotwy sztormowe wysokiej jakości. Aby zapewnić dodatkowe zabezpieczenie przed burzami i silnymi wiatrami, należy użyć kotwy sztormowej. Kotwy sztormowe firmy Wovar są wykonane z galwanizowanej stali, dzięki czemu są niezwykle wytrzymałe.

Mocowanie kotwy sztormowej

Montaż kotwy sztormowej jest stosunkowo prosty. Najłatwiej jest to zrobić podczas budowania zadaszenia. Jeśli konstrukcja już stoi i chcemy ją potem wzmocnić, również jest to możliwe, jednak trudniej jest wtedy ładnie ukryć kotwy. Kotwa burzowa ma blaszaną płytę z otworami na wkręty, zagięcie pod kątem 90 stopni, a następnie więcej otworów na wkręty. Po nim następuje kąt prosty z dodatkowymi otworami na wkręty. Część z kątem prostym można przykręcić do górnej części belki, a część z blachy pod spodem do belki. Następnie przykręca się część po zagięciu do ściany lub słupka, po czym wykonuje się zakotwienie. Tradycyjne kotwy sztormowe mają otwory na wkręty o średnicy 4 i 9 milimetrów. Można wybrać, czy będą stosowane grube śruby, czy ocynkowane wkręty. Kotwa burzowa może być stosowana do dachów skośnych, ale doskonale sprawdza się również jako kotwa burzowa do dachów płaskich. 

Kotwy sztormowe

Kotwy sztormowe mogą być stosowane również w innych miejscach niż tylko na dachu lub pokryciu dachowym. Kotwy burzowe można również stosować jako kotwy zwijane na legarach, kotwy burzowe na belkach. W ten sposób wzmacnia się belki, zwiększając wytrzymałość całej konstrukcji. Na przykład duże ściany można wzmocnić, montując belki i mocując je dodatkowo do ściany. 

Kup kotwę sztormową

Zamów kotwy sztormowe w firmie Wovar, aby uzyskać jakość klasy A w konkurencyjnych cenach. Wovar oferuje atrakcyjne rabaty ilościowe na prawie wszystkie swoje produkty, co oznacza, że możesz cieszyć się niższymi cenami przy zakupie większych ilości. Dla naszych klientów biznesowych mamy konto biznesowe. Dzięki temu na przykład firmy budowlane i rzemieślnicze mogą korzystać z dodatkowych świadczeń. Na przykład stały rabat biznesowy na dużą część naszego szerokiego asortymentu. 

Czy ta kotwa burzowa nie jest tym, czego szukałeś? Wovar posiada szeroką gamę wieszaków do belek i kotew narożnych, z połączeniami, które mogą lepiej pasować do Twojego zadania. Znajdziesz tu na przykład nasze popularne kotwy krokwiowo płatwiowe. Do budowy pergoli lub zadaszenia można również użyć naszych łączników do pergoli.