CURRENT LOCALE pl-pl

1
Koszyk
2
Twoje dane
3
Potwierdzenie
4,7 gwiazdki z ponad 2000 recenzji
 • Zamówienie złożone w dni robocze przed 21:30, wysyłane jest tego samego dnia!
 • 30-dniowe prawo do zwrotu
 • Bezpieczne zakupy z odroczoną płatnością: Kup teraz, zapłać później!
 • Bezpłatna dostawa już od 500 zł
 • Zamówienie złożone w dni robocze przed 21:30, dostarczane jest w ciągu 2 do 4 dni roboczych!

Filtry

Zamki okienne i klamki okienne

18 produktów
MARKA A DLA WSZYSTKICH ŚRUB, WKRĘTÓW I INNYCH ELEMENTÓW MOCUJĄCYCH
TANIEJ NIŻ W MARKETACH BUDOWLANYCH
BEZPŁATNA DOSTAWA JUŻ OD 500 ZŁ
MARKA A DLA WSZYSTKICH ŚRUB, WKRĘTÓW I INNYCH ELEMENTÓW MOCUJĄCYCH
TANIEJ NIŻ W MARKETACH BUDOWLANYCH
BEZPŁATNA DOSTAWA JUŻ OD 500 ZŁ

Zamki okienne i klamki okienne

Szukasz wysokiej jakości zamka do okien, który pozwoli Ci zamknąć okna lub dodatkowo zabezpieczyć drzwi? W Wovar znajdziesz różne rodzaje i kolory zamknięć i klamek do okien. Na przykład dostarczamy zamknięcia do okien w kolorze szarym, białym, stali nierdzewnej, aluminium i czarnym. W razie potrzeby można je zamówić od razu z naszego dużego magazynu.

Wszystkie nasze klamki są wyposażone w krzywkę, rodzaj hamulca rozwarcia sterowany klamką, co oznacza, że można zablokować okno w pozycji wietrzenia. Dzięki temu do domu zawsze dociera świeże powietrze, a okna nie grzechoczą. 

Asortyment zamknięć okiennych obejmuje zamknięcia okienne z blokadą, zamknięcia okienne z przyciskiem oraz standardowe zamknięcia okienne z krzywką. Oczywiście można znaleźć zamknięcia okienne zarówno dla lewej, jak i dla prawej strony okna. Wszystkie klamki okienne są standardowo dostarczane z dołączoną płytką blokującą. 

Klamki okienne firmy Wovar nadają się do okien każdej wielkości i są często stosowane do zamykania okien otwieranych na zewnątrz z górnym zawieszeniem oraz okien otwieranych do wewnątrz z dolnym zawieszeniem. Są one również stosowane do dodatkowego zabezpieczenia drzwi wejściowych i tylnych.

Dostarczamy zamki okienne i klamki okienne ze stali nierdzewnej lub czarnej w ciągu kilku dni roboczych do dowolnego miejsca w Polsce.

Aby wybrać odpowiednie zamknięcie okienne, należy wziąć pod uwagę typ posiadanego okna. Czy masz okno otwierane do wewnątrz, czy też na zewnątrz? Stosujemy następujące zasady: 

 • Klamka okienna prawa do okien: lewych otwieranych na zewnątrz i prawych otwieranych do wewnątrz. 
 • Klamka okienna lewa do okien: prawych otwieranych na zewnątrz i lewych otwieranych do wewnątrz. 

Aby to ułatwić, poniżej przedstawiamy przegląd:  

W przypadku okien otwieranych na zewnątrz łatwiej jest to określić i potrzebne są oba warianty. W tym przypadku klamka lewego okna znajduje się po lewej stronie, a klamka prawego okna po prawej stronie. 

Zamki okienne z zamkiem standardowym 

Asortyment zamknięć okiennych obejmuje zamknięcia okienne z blokadą, zamknięcia okienne z przyciskiem oraz standardowe zamknięcia okienne. Zamek okienny z blokadą jest wyposażony w blokadę, która umożliwia zamknięcie zamka okiennego. Standardowo dostarczane są dwa klucze. Gdy zamek okna jest zablokowany, nie można z niego korzystać, co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. 

Zamek okienny z certyfikowanym zamkiem SKG

Zamek okienny z blokadą SKG jest testowany pod kątem zabezpieczenia przed włamaniem i dlatego posiada certyfikat SKG1. Certyfikat ten jest znakiem jakości "Politie Keurmerk Veilig Wonen" (PKVW) "Policyjny znak jakości Bezpieczne życie" i stanowi dowód na to, że ten zamek jest w stanie wytrzymać standardową próbę włamania trwającą co najmniej 3 minuty.

Ponadto istnieje możliwość zablokowania klamki okiennej w położeniu wentylacji. W ten sposób można bezpiecznie pozostawić uchylone okna i drzwi, aby zapewnić dopływ świeżego powietrza do domu.

Klamka okienna z pokrętłem blokującym 

Nazwa mówi sama za siebie - zamknięcie do okien z przyciskiem blokującym jest wyposażone w przycisk blokujący. Oznacza to, że klamka okienna może być używana tylko wtedy, gdy przycisk blokady jest wciśnięty. W ten sposób włamywacze nie będą mogli zastosować tzw. metody "na wędkę", próbując otworzyć okno od wewnątrz za pomocą drutu. Ponadto jest to również rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych, ponieważ zamki okienne są trudniejsze do otwarcia.

Jakiego zamknięcia okiennego potrzebuję?

Użytkownik wybiera standardowy zamek okienny do zamykania okien oraz dodatkowe zabezpieczenie drzwi.
Wybierz blokadę okna z pokrętłem blokującym, aby zamknąć okna i zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo małym dzieciom i zwierzętom domowym.

 1. Standardowy zamek okienny wybierasz do zamykania okien i do dodatkowego zabezpieczania drzwi.
 2. Zamknięcie okna z przyciskiem blokującym wybierasz do zamykania okien i dla dodatkowego bezpieczeństwa małych dzieci i zwierząt.
 3. Dla maksymalnego bezpieczeństwa wybierasz zamknięcie okna z zamkiem. Dzięki temu możesz zamknąć okna, zapewnić dodatkowe zabezpieczenie drzwiom i zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo małym dzieciom i zwierzętom.
 4. Ostatnią częścią, która wpływa na Twój wybór, są inne okucia drzwiowe i okienne w Twoim domu. Na przykład, czy masz na swoich drzwiach popularne czarne okucia? Wtedy oczywiście wybierasz czarne zamknięcia okien. Oczywiście mamy również zamknięcia okienne ze stali nierdzewnej do połączenia z okuciami drzwi ze stali nierdzewnej.

Zamów zamknięcia okienne

Zamów zamknięcia do okien bezpośrednio z magazynu firmy Wovar i ciesz się bardzo szybką dostawą. Ogrodnicy, rzemieślnicy i firmy budowlane mogą skorzystać z konta biznesowego. Zarejestruj się już teraz i skorzystaj między innymi ze stałej zniżki dla firm oraz stałej osoby kontaktowej.

A może szukasz innych okuć do okien? Zapoznaj się z całą naszą kategorią okuć do okien. Znajdziesz tu również np. ograniczniki otwarcia okien.